כינוס נכסים מה זה אומר?

top-cover.jpg

כינוס נכסים 

החלום הגדול לרכוש דירה לצד מחירי הנדל“ן הגבוהים שרק עולים עם השנים מייצר גם כמה פתרונות יצירתיים או אולי אלטרנטיבות שאחד מהם הוא רכישת דירה מכינוס נכסים. 

כינוס נכסים הוא למעשה תהליך בו ממונה עורך דין מטעם בית משפט שמטרתו להוציא נכס למכירה כאשר לא תמיד אנחנו יודעים בוודאות איך הנכס הגיע אליו. 

האם הנכס הגיע דרך הוצאה לפועל, האם מדובר בנכס שהגיע בעקבות תהליך גירושין של זוג שלא הצליח להגיע להסכמה לגבי חלוקת הרכוש, האם מדובר בנכס שהועבר לאחים בירושה והם לא הצליחו למכור את הנכס בצורה המקובלת וכדומה. 

בפועל מדובר בהליך בו בעל תפקיד מורשה (לרוב עורך דין) ’תופס‘ נכס ומציע אותו למכירה בהליך של כינוס נכסים, כלומר מפרסם את הנכס בכל מיני אמצעים כשרים, מקבל הצעות ומוכר את הנכס וכך מממש את העיקול שהוטל על הנכס על ידי בית המשפט בעקבות חוב כזה או אחר או בעקבות מחלוקת. 

השלבים במכירת נכס בתהליך של כינוס נכסים

 1. 1. בשלב הראשון כונס הנכסים מפרסם מודעה או כמה מודעות על מכרזים עבור דירות שנמצאות בתהליך של כינוס נכסים. המודעות הללו מפורסמות או בעיתון או ברשת האינטרנט באתרים רלוונטיים. 
 2. 2. בשלב השני יצלצלו האנשים אשר מביעים עניין ברכישת הנכס במטרה לקבוע פגישה ולראות את הנכס.
 3. 3. בשלב השלישי קובעים ביקור בנכס בו נפגשים כונס הנכסים והרוכשים המעוניינים ברכישתו. לעתים, יש מצבים בהם מצטרפים לתהליך מתווכי נדל“ן שהם חלק מהנסיון למכור את הנכס במחיר הגבוה ביותר. 
 4. 4. בשלב הרביעי, זאת במידה וקיים עניין לרכוש את הנכס מגישים הצעה מסודרת שכוללת טופס הצעה וערבות בנקאית על סך של 5%-10% משוויק ההצעה. 
 5. 5. במידה וההצעה מאושרת נחתם חוזה בין הצדדים.
 6. 6. שלב התמחרות – סוג של מכרז או מכירה פומבית הנערכת בין כל המציעים הצעות על הנכס.
 7. 7. השלב הסופי כולל אישור מכירה על ידי מי שהוציא את הנכס לכינוס נכסים. החוזה מועבר רק אחרי תשלום מסודר ומילוי כל התנאים בהסכם שנחתם עוד קודם. 

מהם היתרונות של רכישת נכס מכונס נכסים?

אז היתרון הראשון והבולט ביותר טמון בנושא המחיר. ברוב המקרים מדובר בעסקאות נדל“ן בהן הקונים נהנים מרכישת דירה או בית במחיר הנמוך ב15%-20% מהמחירים בשוק. בנוסף, מכיון ותהליך הקנייה מתבצע דרך בית משפט, מדובר בהליך בטוח כי בסופו של דבר הנכס עובר לקונה ללא שעבודים או חובות. יחד עם זאת, בשונה מרכישת דירה מקבלן למשל, כאן הנכס כבר קיים ולכן ההליך קצר בהרבה ונמשך בממוצע בין 3-6 חודשים לכל היותר. 

למידע נוסף לגבי רכישת דירות מכונס נכסים, השאירו את הפרטים שלכם אצלנו באתר ונציגנו יחזרו אליכם תוך זמן קצר. 

למידע נוסף ממולץ לצפות בסרטוני יוטיוב

הירשם לניוזלטר שלנו

שתף את הפוסט עם החברים שלך

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

ברוך הבא לכונס ישראל

כונס ישראל - לוח כונס הנכסים

פרסום העסק שלך באתר כונס ישראל

להלן אפשרויות הפרסום באתר

 1. מודעת קובייה בעמוד הראשי.
 2. סטריפ בעמוד הראשי.

הערות והסבר

 1. מיקום הפרסום נבחר ע"י הלקוח.
 2. גודל הפרסום:
  1. מודעת קוביה – מקביל למודעת 4 אינטש. גובה 100 פיקסלים, רוחב – 200 פיקסלים.
  2. סטריפ בעמוד הראשי-  גובה – 100 פיקסלים, רוחב – 900 פיקסלים.

מחירים

 1. פרסום קובייה לחודש – 500 ש"ח
 2. פרסום סטריפ בעמוד הראשי לחודש – 2,500 ש"ח
כונס נכסים

מחכים לך בפנים ...